Чисельність населення Івано-Франківської області на 1 квітня 2013 року становила 1381,9 тис.осіб, у тому числі в міських поселеннях проживало 600,1 тис., в сільській місцевості – 781,8 тис.осіб. Упродовж січня–березня поточного року кількість жителів збільшилась на 68 осіб, що відбулось за рахунок міграційного приросту (на 667 осіб), водночас, мало місце природне скорочення (599 осіб).
Середньообласний рівень природного скорочення населення склав 1,8 особи на 1000 наявного населення. Природне скорочення спостерігалось в містах Калуші та Коломиї, Болехівській міськраді та 10 районах області, а в Івано-Франківській та Яремчанській міськрадах, Богородчанському, Верховинському, Долинському та Надвірнянському районах відбувся природний приріст населення.
У січні–березні поточного року на Івано-Франківщині народилося 3957 дітей проти 4094 у січні–березні 2012р., померло 4556 осіб проти 4470 відповідно.
Міграційний приріст населення зафіксовано в усіх містах обласного значення та 7 районах області, крім Галицького, Городенківського, Коломийського, Рогатинського, Снятинського, Тисменицького та Тлумацького районів.
1громадсько-політична рада надвірнянщини(21-05-13 20:29:30)
0
22 травня 2013 р. в приміщенні будинку Надвірнянська « Просвіта» о 17.00 год. на засіданні громадсько – політичної ради Надвірнянщини, в рамках вшанування Дня Героя, відбудеться зустріч громади з Шовкошитним Володимиром Федоровичем, Народним депутатом України 1-го скликання
15 травня 1990 — 10 травня 1994, поетом, письменником, першим заступником Голови Національної спілки письменників України, учасником в перепохованні Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. Автором романів Кров — свята: історичний роман у двох книгах. - Київ, “Український пріоритет”, 2012. - 480 с. Нова книга знаного українського письменника Володимира Шовкошитного — це дві початкові частини трилогії про путь і вибір України й українців у жахітті ХХ століття. Книга перша — це доповнений варіант відомого роману “Хресна путь”, в якому весь український світ вміщується в знекровленому голодомором селі Пологи. Долі героїв розходяться в часі й просторі, перетинаються з долями видатних людей, зокрема, Василя Стуса, та нездоланна сила крові, сила тяжіння рідного краю зав’язує в тугий вузол їхні земні паралелі, отож кожен долає свою хресну путь на голгофу України. Друга книга дилогії — гостросюжетний роман “Білий кречет” - охоплює події 1937-1943 років на Поділлі, Волині й Галичині, війну, тоталітарних імперій та боротьбу УПА з ними. Книга для широкого колу читачів.
Шовкошитний Володимир Федорович. Торкнутися небес. - К.: Ярославів Вал, 2010. - 220 с. Ім’я Володимира Шовкошитного, чорнобильця, народного депутата, політика — добре відоме українцям. Його називають лицарем без страху і відступництва, таким він залишається і в творчості. Вірші поета Володимира Шовкошитного вражають глибиною емоційно-психологічної напруги, силою духовних і моральних випробувань, людяністю, підтвердженою щирою дружбою, любовною чуттєвістю. Ліричне “я” поета наповнене тою сконцентрованою чоловічою енергетикою, яка підносить людське серце, і в трагічному, і в оптимістичному сприйнятті світу не дає йому збайдужіти. Справа не лише у високій магії слова, а й у вивіреності позиції, актуальності проблематики, гострій до болю перейнятості долею людини і батьківщини.
Шовкошитний Володимир Федорович. Герої народжуються на могилах героїв. - К.: Український пріоритет, 2012. - 48 с. “Герої народжуються на могилах героїв” книга дещо трагічного змісту, адже висвітлює нескорену боротьбу творчої інтелігенції за волю України. З’явилася вона з під пера В. Шовкошитного після його участі в перепохованні Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. В повісті описано відчуття та переживання автора пов’язані з поверненням видатних українців на Батьківщину. До книги також увійшли деякі з віршів громадського спрямування митця, зокрема: “Вставай, Українцю!”, “Боже, дай Україні волю!”, “Воля і честь”.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі. [ Реєстрація | Вхід ]